Start of the event: 30.04.2023. 10:00:00
Last updated: 22.05.2024. 07:55:26
Gen Cat Country Category Pace Time Certificate
1 1 Samir Silajdzija 51 Muška Pucarevo 04:58 0:49:40 Finished
2 2 Esmin Brodlija 84 Muška Kilometar Života 05:09 0:51:27 Finished
3 3 Edhem Smriko 88 Muška Ze-072-tc 05:17 0:52:48 Finished
4 4 Aid Muflizović 104 Muška Za Armin Husika 05:34 0:55:39 Finished
5 5 Eldar Avdibašić 112 Muška Udruženje Nogometnih Sudaca I Instruktora Suđenja Sbk/ksb 05:37 0:56:06 Finished
6 6 Asim Kavaz 102 Muška Atletski Klub Mladost Zenica 05:38 0:56:15 Finished
7 1 Emina Begić 52 Ženska 05:46 0:57:36 Finished
8 7 Esad Lizde 119 Muška / 05:51 0:58:27 Finished
9 8 Ammar Musovic 58 Muška 05:51 0:58:31 Finished
10 9 Ferid Ekinovic 79 Muška Trčanje I To 05:51 0:58:33 Finished
11 2 Belma Baralija 94 Ženska 05:52 0:58:40 Finished
12 10 Zuhdija Smriko 101 Muška Atletski Klub Mladost Zenica 05:52 0:58:43 Finished
13 11 Imran Muharemović 117 Muška Poljoprivredno Prehrambeni Fakultet Sarajevo 05:56 0:59:21 Finished
14 12 Dušan Stupar 70 Muška Sportsko Udurženje "Super Aktivan", Novi Sad 06:07 1:01:06 Finished
15 13 Jašarević Harun 91 Muška 06:08 1:01:19 Finished
16 14 Miran Stambol 142 Muška Stambol Twins Running Club 06:11 1:01:48 Finished
17 15 Bojan Šukurma 120 Muška Trčim za mir/Ze-072-TK 06:20 1:03:20 Finished
18 16 Nermin Talam 96 Muška Udruženje Planinara "Vedro" Zenica 06:22 1:03:44 Finished
19 17 Jasmin Zekic 76 Muška DKPT Polis Tim 06:24 1:03:57 Finished
20 18 Faris Čunjalo 114 Muška 06:27 1:04:30 Finished
21 3 Sabina Džehverović 110 Ženska 06:28 1:04:35 Finished
22 19 Ahmed Dzidic 66 Muška MUP ZDK 06:29 1:04:51 Finished
23 20 Senad Džanić 072 Muška Ze-072-tc 06:32 1:05:18 Finished
24 21 Sanel Omic 172 Muška Zenicatt 06:37 1:06:10 Finished
25 22 Hadžem Hadžić 77 Muška Infobip 06:40 1:06:36 Finished
26 4 Džejnaa Džaferbegović 56 Ženska MUP ZDK 06:43 1:07:05 Finished
27 5 Fatima Dzehverovic 103 Ženska 06:48 1:07:56 Finished
28 23 Ibrahim Dubravica 65 Muška MUP ZDK 06:48 1:07:58 Finished
29 24 Najdan Talam 122 Muška Trčanje I To 06:50 1:08:15 Finished
30 25 Samir Fetić 89 Muška Ragbi Klub Čelik Zenica 06:51 1:08:33 Finished
31 6 Dženita Spahović 73 Ženska Humanitarno Udruženje "Svjetlo Grad" Goražde 06:55 1:09:07 Finished
32 7 Azra Muftic 69 Ženska Kilometar Zivota 06:56 1:09:18 Finished
33 26 Jasmin Čabaravdić 62 Muška Ze-072-tc 06:58 1:09:36 Finished
34 8 Emina Hadžić 100 Ženska Humanitarno Udruženje "Svjetlo Grad" Goražde 07:00 1:10:00 Finished
35 9 Ajsa Ahmetspahic 54 Ženska SP Bih 07:05 1:10:54 Finished
36 27 Dino Smailhodžić 111 Muška ZE-072-TR 07:08 1:11:20 Finished
37 28 Danijel Papaz 105 Muška JSP, Sudska Policija U FBIH 07:14 1:12:22 Finished
38 29 Ensar Velic 106 Muška JSP Sudska Policija U Fbih 07:14 1:12:22 Finished
39 30 Advan Muharemović 118 Muška Imu Production 07:20 1:13:23 Finished
40 31 Enes Sirčo 59 Muška MUP ZDK 07:22 1:13:36 Finished
41 32 Mirza Meskic 113 Muška 07:23 1:13:52 Finished
42 10 Đurđica Kovač 86 Ženska 07:25 1:14:12 Finished
43 33 Salko Bešlija 107 Muška 07:30 1:15:04 Finished
44 34 Ammar Merdanović 109 Muška Ze-072-tc 07:33 1:15:33 Finished
45 11 Amra Mehmedic 83 Ženska ZE-DO KANTON 07:36 1:16:01 Finished
46 12 Tatjana Plavčić 108 Ženska ZE-DO KANTON 07:36 1:16:01 Finished
47 35 Dinko Čeko 115 Muška 07:42 1:17:04 Finished
48 36 Muamer Ćimić 92 Muška Infobip 07:46 1:17:35 Finished
49 37 Mensur Sudić 74 Muška Humanitarno Udruženje "Svjetlo Grad" Goražde 07:47 1:17:52 Finished
50 38 Šukurma Ivan 121 Muška Ze-072-tc 08:16 1:22:38 Finished
51 39 Adnan Huseinspahić 128 Muška 08:16 1:22:39 Finished
52 13 Lejla Muslić 87 Ženska Ares 08:24 1:24:03 Finished
53 14 Maja Miličević 68 Ženska MUP ZDK 08:29 1:24:48 Finished
54 40 Edin Hodzić 134 Muška 08:43 1:27:12 Finished
55 41 Muhamed Letic 93 Muška 08:44 1:27:15 Finished
56 42 Jasko Jahic 85 Muška 09:20 1:33:17 Finished
57 15 Branka Marjanović 64 Ženska MUP Zenica 09:46 1:37:38 Finished
58 43 Admir Hadžić 038 Muška Humanitarno Udruženje "Svjetlo Grad" Goražde 10:40 1:46:43 Finished
59 16 Mevla Zahirović 71 Ženska Zenica 072 Triathlon Club 10:49 1:48:10 Finished
60 17 Nađa Kovačević 78 Ženska Infobip 10:50 1:48:21 Finished
61 18 Zvjezdana Ararankovic 75 Ženska 11:08 1:51:24 Finished
62 19 Dženana Fetić 98 Ženska Ragbi Klub Čelik Zenica 12:34 2:05:36 Finished
63 44 Aleksandar Iličić 60 Muška MUP ZDK 00:00 0:00:00 DNS
64 45 Anes Brkic 90 Muška 00:00 0:00:00 DNS
65 46 Anes Dedić 57 Muška MUP ZDK 00:00 0:00:00 DNS
66 47 Bojan Sajlovic 67 Muška Laznik Novi Sad 00:00 0:00:00 DNS
67 48 Dado Ruvic 95 Muška Dron.ba 00:00 0:00:00 DNS
68 49 Danijel Panić 116 Muška 00:00 0:00:00 DNS
69 50 Dražen Novalić 63 Muška MUP ZDK 00:00 0:00:00 DNS
70 51 Elmir Gorak 61 Muška Mup Zdk 00:00 0:00:00 DNS
71 52 Elvis Travancic 80 Muška 00:00 0:00:00 DNS
72 53 Ernad Bešlagić 97 Muška Ze-072-tc 00:00 0:00:00 DNS
73 20 Hana Jusic 53 Ženska SRC 00:00 0:00:00 DNS
74 21 Hanadi Sarah Fetić 99 Ženska Ragbi Klub Čelik Zenica 00:00 0:00:00 DNS
75 54 Nermin Uzunovic 82 Muška 00:00 0:00:00 DNS
76 22 Sanela Surkovic 81 Ženska 00:00 0:00:00 DNS
77 55 Sanjin Bajramović 55 Muška Ze-072-tc 00:00 0:00:00 DNS
78 56 Admir Mujčić Muška Travnik 00:00 0:00:00 Registered
79 23 Adna Brkić Ženska 00:00 0:00:00 Registered
80 24 Aida Suljić Ženska IND 00:00 0:00:00 Registered
81 57 Alem Mešinović Muška 00:00 0:00:00 Registered
82 58 Alvin Christopher Varquez Muška 00:00 0:00:00 Registered
83 59 Amar Hadzibegovic Muška APP IT 00:00 0:00:00 Registered
84 25 Amila Kahriman Ženska AK 'zenica' 00:00 0:00:00 Registered
85 60 Anel Surkovic Muška 00:00 0:00:00 Registered
86 26 Anesa Agovic Ženska Trcim Za Mir 00:00 0:00:00 Registered
87 61 Anis Odobasic Muška 00:00 0:00:00 Registered
88 62 Arnes Mujezinovic Muška 00:00 0:00:00 Registered
89 63 Bahrudin Smriko Muška Atletski Klub Mladost Zenica 00:00 0:00:00 Registered
90 64 Bojan Šukurma Muška ZE -072-tc/trčim Za Mir 00:00 0:00:00 Registered
91 65 Damir Kovcic Muška No 00:00 0:00:00 Registered
92 66 Dario Lovrinović Muška 00:00 0:00:00 Registered
93 67 Dinko Zima Muška AK Požega 00:00 0:00:00 Registered
94 27 Džejna Džaferbeg Ženska Karate Klub Čelik Zenica 00:00 0:00:00 Registered
95 28 Džejna Džaferbegović Ženska Karate Klub Čelik Zenica 00:00 0:00:00 Registered
96 68 Edin Kovacevic Muška 00:00 0:00:00 Registered
97 29 Elza Ljubijankic Ženska Ne 00:00 0:00:00 Registered
98 30 Emina Imamović Ženska Zenica Trči 00:00 0:00:00 Registered
99 31 Ermina Gakić-Kulenović Ženska 00:00 0:00:00 Registered
100 69 Ernad Bajrektar Muška Silver Arrows 00:00 0:00:00 Registered
101 70 Faruk Bavcic Muška APP IT 00:00 0:00:00 Registered
102 71 Faruk Ramčić Muška Ind 00:00 0:00:00 Registered
103 72 Goran Katanic Muška 00:00 0:00:00 Registered
104 73 Imad Buljić Muška 00:00 0:00:00 Registered
105 74 Kemal Šahović Muška Skola Tranja 00:00 0:00:00 Registered
106 75 Kenan Bosnjak Muška 00:00 0:00:00 Registered
107 32 Lauren Altria Ženska 00:00 0:00:00 Registered
108 76 Lazar Sajlović Muška Laznik 00:00 0:00:00 Registered
109 33 Medina Imamovic Ženska Ragbi Klub Čelik Zenica 00:00 0:00:00 Registered
110 34 Meliha Causevic Ženska Zenica Trci 00:00 0:00:00 Registered
111 77 Muhamed Dehic Muška Azimuth135 00:00 0:00:00 Registered
112 78 Nermin Smajić Muška Ze-072-tc 00:00 0:00:00 Registered
113 79 Oliver Jović Muška Kirina Staza 00:00 0:00:00 Registered
114 80 Radomir Mirkovic Muška 00:00 0:00:00 Registered
115 35 Rajza Selimović Ženska / 00:00 0:00:00 Registered
116 81 Sanel Uzunovic Muška Infobip 00:00 0:00:00 Registered
117 82 Selvedin Smajić Muška 00:00 0:00:00 Registered
118 83 Siniša Kunarac Muška 00:00 0:00:00 Registered
119 36 Tamara Matić Ženska / 00:00 0:00:00 Registered
120 84 Vedad Harmandić Muška 00:00 0:00:00 Registered
121 85 Zahir Kadrić Muška Zenica Trči 00:00 0:00:00 Registered
122 86 Zlatan Zahirović Muška Ark Silver Arrows Srebrenik 00:00 0:00:00 Registered
123 37 书仪 (shuyi) 赵(zhao) Ženska 00:00 0:00:00 Registered